Skaitau išradingai

Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) skelbtame konkurse „Skaitymo pozos“ dalyvavo komandos iš įvairių Lietuvos mokyklų: Alytaus profesinio rengimo centro, Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos, Palangos senosios gimnazijos, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos, Šeduvos gimnazijos, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, Ukmergės r. Siesikų gimnazijos ir Vilkaviškio r. Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro.

Konkurso komisija vertindama atsižvelgė į kelis esminius kriterijus. Svarbiausiais renkantis laureatus laikytas scenarijus ir kūrybiška, autentiška, šmaikšti konkurso temos interpretacija bei dalyvių gebėjimas savaip laužyti su skaitymu susijusius stereotipus, taip pat dėmesį kreipėme ir į techninį filmukų parengimą (montažas, audiovizualinė kokybė).

Išrinktos dvi pirmosios vietos nugalėtojos! Tai Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos mokiniai bei Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos grupė. Jie gegužės 7 d. pakviesti į kelionę „Skaitančiu traukiniu“ Klaipėda – Vilnius bei tądien Vilniuje vyksiančią literatūros ekskursiją „Jurgio Kunčino takais“.

Antroji vieta skirta Ukmergės r. Siesikų gimnazijos mokiniams, trečioji – Palangos senosios gimnazijos mokinių grupei. Jie apdovanojami renginio partnerių įsteigtais prizais – knygomis.

O Alytaus profesinio rengimo centro komandai už filmuko kunčiniškumą ir pastangas skiriamas specialus Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto įsteigtas prizas – marškinėliai su lietuvių rašytojais!

Taip pat norime atskirai paminėti visai netoli prizinių vietų likusį išradingą Šeduvos gimnazijos filmuką!

Visiems dalyviams nuoširdžiai dėkojame, džiaugiamės sulaukę tokių išradingų filmukų ir kviečiame su jais susipažinti!

Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija
Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija
Ukmergės r. Siesikų gimnazija
Palangos senoji gimnazija
Alytaus profesinio rengimo centras
Šeduvos gimnazija

Organizatoriai

Skaityti kviečia

Partneriai ir rėmėjai